• Slideshow
  • Slideshow

Volby VÚC 2017

 13.10.2017

ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV
pre voľby do zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja podľa volebných obvodov
Volebná komisia Banskobystrického samosprávneho kraja zasiela1) podľa § 141 ods. 2 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zoznam kandidátov, ktorých zaregistrovala pre voľby do zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja podľa volebných obvodov:
Volebný obvod č. 8
Meno, priezvisko,2) titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany3)
1. Svetoslav Albíni, Ing. Mgr., MBA, 44 r., manažér, Muráň, nezávislý kandidát
2. Pavel Alexa, 45 r., strojník, vodič, Revúca, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
3. Ondrej Bafia, Mgr., 33 r., učiteľ, Mokrá Lúka, SMER - sociálna demokracia
4. Ján Brzáč, 62 r., dôchodca, Sirk, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
5. Július Buchta, Ing., 43 r., zástupca primátora, Revúca, Slovenská národná strana
6. János Deák, Ing., 37 r., poľnohospodár, Tornaľa, Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
7. Dušan Ďuriška, Ing., 56 r., projektant, Kameňany, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
8. Mária Duszová, Mgr., 53 r., starostka, Držkovce, nezávislý kandidát
9. Dávid Galovič, Mgr., 24 r., marketingový špecialista, Revúca, nezávislý kandidát
10. Zsuzsa Hunyák, 52 r., úradníčka, Tornaľa, Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
11. Milan Kolesár, MVDr., 46 r., primátor, Jelšava, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana
12. Roland Kovács, 38 r., súkromný podnikateľ, Tornaľa, nezávislý kandidát
13. Martin Kvetko, 23 r., študent, Muránska Dlhá Lúka, nezávislý kandidát
14. Július Laššan, Ing., 52 r., starosta, Mokrá Lúka, SMER - sociálna demokracia
15. Ladislav Lukáč, 44 r., záchranár RZP, Mokrá Lúka, Slovenská národná strana
16. Hilda Puterová, 53 r., pedagogický pracovník, Revúca, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
17. Stanislav Ružáni, 57 r., opatrovateľ, Revúca, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
1) Štátnej komisii pre voľby a kontrolu financovania politických strán a každej obci patriacej do územného obvodu samosprávneho kraja.
2) Kandidáti sa uvedú v abecednom poradí.
3) Uvedie sa názov politickej strany, politického hnutia alebo názvy politických strán a politických hnutí tvoriacich koalíciu alebo údaj o tom, že ide o nezávislého kandidáta.
18.
18. Anna Szögedi, Mgr., 67 r., primátorka, Tornaľa, Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
19. Vladimíra Šmidtová, 36 r., projektová manažérka, Turčok, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
20. Gabriela Tamášová, 55 r., nezamestnaná, Gemerská Ves, Strana rómskej koalície - SRK
21. Alena Zelinová, 58 r., majsterka odborného výcviku, Tornaľa, Slovenská národná strana
Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci.
V
Banskej Bystrici
Dátum:
18.9.2017
Peter Bahno, v. r.
predseda volebnej komisie samosprávneho
kraja.

ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV
pre voľby predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja
Volebná komisia Banskobystrického samosprávneho kraja zasiela1) podľa § 146 ods. 2 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zoznam kandidátov, ktorých zaregistrovala pre voľby predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja:
Meno, priezvisko,2) titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany3)
1. Viliam Baňák, Ing., 63 rokov, podplukovník OSSR vo výslužbe, Zvolen, Jedľová 863/25, JEDNOTA - ľavicová strana Slovenska
2. Miroslav Gálik, PaedDr., 55 rokov, pedagóg, Zvolen, Novozámocká 3209/15, Národ a Spravodlivosť – naša strana
3. Pavel Greksa, Ing., 60 rokov, starosta, Mýtna, 287, nezávislý kandidát
4. Martin Juhaniak, Mgr., 34 rokov, prednosta MsÚ Brezno, Brezno, Štúrová, nezávislý kandidát
5. Michal Kantor, Mgr., 27 rokov, environmentálny manažér, Horná Lehota, 649, Strana zelených Slovenska
6. Igor Kašper, Ing., 37 rokov, ekonóm, mestský poslanec, Banská Bystrica, Diamantová 2, nezávislý kandidát
7. Martin Klus, doc. PhDr., PhD., MBA, 37 rokov, poslanec NR SR, pedagóg, Banská Bystrica, ul. Severná 3996/13, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana
8. Vojtech Kökény, Mgr., 61 rokov, sociálny pracovník, Rimavská Sobota, Česká 375/10, Strana rómskej koalície – SRK
9. Marian Kotleba, Ing. Mgr., 40 rokov, predseda BBSK, Banská Bystrica, Kráľovoholská 5, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
10. Ján Lunter, Ing., 66 rokov, podnikateľ, Banská Bystrica, Na Graniari 21, nezávislý kandidát
11. Stanislav Mičev, PhDr., PhD., 59 rokov, generálny riaditeľ Múzea SNP, Banská Bystrica, Hronská 29, nezávislý kandidát
12. Zdenek Očovan, Ing., 60 rokov, vojnový veterán, Tisovec, Hlavná 250, Nezávislosť a Jednota
1) Štátnej komisii pre voľby a kontrolu financovania politických strán a každej obci patriacej do územného obvodu samosprávneho kraja.
2) Kandidáti sa uvedú v abecednom poradí.
3) Uvedie sa názov politickej strany, politického hnutia alebo názvy politických strán a politických hnutí tvoriacich koalíciu alebo údaj o tom, že ide o nezávislého kandidáta.
13. Alena Pivovarčiová, PhDr., 59 rokov, muzeologička, Tisovec, Daxnerova 1120, NOVÝ PARLAMENT
14. Ivan Saktor, Mgr., 63 rokov, podnikateľ, Banská Bystrica, Nad plážou 14554/33, nezávislý kandidát
15. Jozef Sásik, Ing., 59 rokov, znalec – lesníctvo, Banská Bystrica, Nešporová 1, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
16. Jozef Šimko, JUDr., 66 rokov, primátor, Rimavská Sobota, Kurinec 2200, nezávislý kandidát
17. Milan Urbáni, MUDr., CSc, MPH, 73 rokov, lekár, Banská Bystrica, Na plaváreň 7, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)
V
Banskej Bystrici
Dátum:
18.9.2017
Peter Bahno, v. r.
predseda volebnej komisie samosprávneho
kraja

Úradné hodiny

Pondelok: 07:00 - 12:00 12:30 - 15:00
Utorok: 07:00 - 12:00 12:30 - 15:00
Streda: 07:00 - 12:00 12:30 - 17:00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 07:00 - 13:00

Kalendár

Aktuality